AfrikaFilistinHaberlerOrtadoğu

Direniş Mısır’ın ihanetini en alt seviyeye indirmeye çalışıyor

Direniş Mısır’ın ihanetini en alt seviyeye indirmeye çalışıyor. Hamas, Mısır’ın Gazze’de ateşkes konusunda sadece bir arabulucu olarak değil, Filistin halkının hamisi olarak gördüklerini açıkladı.

El Meyadin televizyonunun haberine göre Hamas liderlerinden Muşir el-Masri, Mısır’la olan ilişkilerini stratejik olarak tanımladı.

Muşir el-Masri, İsrail’in Gazze saldırılarının durdurulması için yapılan ateşkes girişimleriyle ilgili yaptığı değerlendirmede Filistin’deki birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti ve Filistin ulusal birliğinin her türlü sorunun aşılmasında yeterli olduğunu söyledi.

Mısır’ın ateşkes konusunda oynadığı role de değinen Muşir el-Masri, Hamas’ın Mısır’la olan ilişkilerini stratejik olarak niteledi ve “Biz Mısır’ı sadece bir arabulucu olarak değil, Filistin halkının hamisi olarak görüyoruz. Bu sebeple de ilişkilerimizi geliştirmek istiyoruz” dedi.

Öte yandan el-Meyadin televizyonu, Hamas’ın askeri kanadı olan İzzeddin el-Kassam Tugayları’nın ateşkes için Gazze ablukasının kaldırılması ve Gazze havaalanı ile limanının açılması yönündeki şartlarında ısrarcı olduklarını açıkladığını duyurdu.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (27) içerik yüklenmiştir.