FilistinHaberlerOrtadoğu

Direniş siyonist saldırılara karşı tedbirini almaktadır

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birim üyesi Usame Hamdan, yapılan müzakerelerin başarısızlığının kesinleşmesinin ardından Siyonist işgal rejiminin muhtemel bir saldırısına karşı Filistin direniş gruplarının tetikte olduğunu belirterek, müzakerelerin başarılı olması durumunda ise her isteğine kavuşacak olan işgal rejiminin bu kez direnişi tamamıyla bitirmeye çalışacağını ifade etti.

Lübnan’ın Es-Sefir gazetesinin kendisiyle yaptığı ve dün (07 Eylül Salı) yayınladığı röportajda “Direniş her türlü ihtimale karşı hazırlığını yapmaktadır” diyen Hamdan sözlerini şöyle sürdürdü: “Herkes müzakereler için ciddi bir ufkun olmadığını biliyor. Lübnan ve Lübnan dışındaki Filistinliler bu müzakerelerde başta Filistinli mülteciler sorunu ile mültecilerin yurtlarına dönüş hakkı olmak üzere Filistin davası ve buna bağlı dosyalarda hiçbir tavizin verilmemesini istiyor. Bu konuda tavrımız ve düşüncemiz nettir.”

Müzakerelerin FKÖ açısından bir fırsat olabileceği gibi bir felakette olabileceğini söyleyen Hamas lideri devamla şunları ifade etti: “Bu, FKÖ’nün göstereceği tavra bağlıdır. Başarısız olmasının ardından müzakerelere devam etmekte ısrar ederse bu kendisi için bir felaket olur ve Filistin’in siyasi alanında var olan krizi daha da derinleştirir. Fakat başarısızlığın görülmesinin ardından cesaret gösterip, siyasi olarak süreci gözden geçirir ve bunun alternatifi olan direniş seçeneğini ciddiyetle ararsa işte o zaman FKÖ’nün krizden çıkmasına vesile olur ve Filistin halkının FKÖ’yü sağlam temeller üzerinde yenide inşa etmesine imkan sağlar.”

Başa dön tuşu
Bugün 25 Haziran 2024 (6) içerik yüklenmiştir.