FilistinHaberlerOrtadoğu

Direniş siyonistlerin burnunu yere sürtmüştür

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın Siyasi Birim Başkanı Halid Meşal, savaştan sonra Gazze’deki durumun savaş öncesinden çok farklı olacağını belirterek, Gazze’nin izzet ve şeref timsali olduğunu belirtti.

Halid Meşal, dün (15 Ocak Perşembe) Suriye’nin başkenti Şam’da Yemen’den gelen bir heyetle görüşmesinde şöyle dedi: “Gazze’de iki tablo var: Birincisi Gazze’nin ortaya koyduğu direniş, şeref, izzet ve onurdur. Gazze kahraman direnişiyle Siyonistlerin burnunu yere sürtecek ve tarihi bir destan yazacaktır. Gazze’nin sonrası, öncesinden kesinlikle farklı olacak.

İkincisi, Gazze’deki acıdır. Biz acı çekiyor ve üzülüyoruz. Zafer çok değerlidir, Allah’ın rızası çok daha değerlidir. Görüntüler çok ağır ve dehşet verici. Gördüklerimiz karşısında ciğerlerimiz parçalanıyor. Fakat tüm bunlar direnişi sarsmayacak, azmini kırmayacaktır”.

İşgal devletinin Gazze’de yaptığı vahşeti aklını yitirmesinden ve bocalamasından dolayı yaptığını belirten Meşal şöyle devam etti: “İşgal devleti bizimle ateş ve barut yoluyla görüşme yapıyor. Aklını yitirmiş durumda. Çünkü cephede umduğunu bulamamış ve direniş de onun burnunu yere sürtmüş ve kibrini kırmıştır”.

Halid Meşal konuşmasını şöyle sürdürdü: “Siyonistler, daha önce işgal devletini kurmak için katliamlar yapıyordu. Şimdi ise, Filistin davasını bitirmek için yapıyor. İşgal ordusu geldiği şu noktada hayali bir zafer peşindedir. Çünkü Hamas’ı bitiremedi ve direnişi de kıramadı. Direnişin verdiği zayiat, Siyonist işgal ordusunun verdiği zayiatın altındadır.”

Meşal devamla şöyle dedi: “Biz kendimizden eminiz. Çünkü Allah bizimle beraberdir. Ve biz adil bir davanın savunucularıyız. Biz savaş açmadık, savaş bize dayatıldı. Yüce Filistin halkı, ümmetin hüsnü zannına layık olacaktır.”

Başa dön tuşu
Kapalı