FilistinHaberlerOrtadoğu

Direniş tek seçeneğimiz

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi Dr. Mahmud Ez-Zehhar, Siyonist işgalciyle müzakere seçeneğini terk etmeye davet ederek, müzakerelerin yararsız ve vakit kaybı olduğunu söyledi.

Gazze İslam Üniversitesi Öğrenci Meclisi’nin bugün (16 Mayıs Pazar) Nekbe’nin 62. yıldönümü münasebetiyle düzenlediği etkinlikte konuşan Zehhar, “Siyonist işgalciye güvenenler ve onun bize topraklarımızı altın bir tabak içerisinde sunacağını zannedenler yanılıyorlar” dedi.

Hamas lideri daha sonra şöyle konuştu: “Bizim cihad ve direnişten başka seçeneğimiz yok. Bu seçenek de vatanımızı geri almanın ve topraklarından kovulanların yurtlarına geri dönüşünü sağlamanın tek yoludur.”

Müzakere seçeneğinin başarılı olacağına inanan ve silah bırakan Filistinli grupları bu yanlıştan vazgeçerek Filistin halkına dönmeye çağıran Zehhar, “Gelin söylem birliği yapalım ve saflarımızı birleştirelim” şeklinde konuştu.

Uzlaşı için Hamas Hareketi ile Fetih Hareketi arasında birtakım görüşmeler olduğunu açıklayan Zehhar sözlerini şöyle sürdürdü: “Nasıl bir uzlaşı sağlanırsa sağlansın, halkımıza karşı işgalciyle koordinasyon yapan fasit güvenlik güçleri geri dönmemeli. Direniş kurumlarını inşa edecek bir uzlaşı olmalı. Müslüman ve Hıristiyan, herkese eşit yaklaşan bir uzlaşı sağlanmalı.”

Güçlü bir Filistin ordusu kurulmasını da isteyen Hamas lideri, Gazze İslam Üniversitesi’nin başarılarına da değinerek, birçok liderin ve şehidin bu üniversiteden mezun olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Ocak 2022 (22) içerik yüklenmiştir.