FilistinHaberlerOrtadoğu

Direniş yapılan ihlallere seyirci kalmayacak

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın Han Yunus’taki teşkilatının sözcüsü Hammad Er-Rakab, Siyonist işgal rejiminin Filistin halkına yönelik sürdürdüğü cinayetlere karşı Filistin direnişinin seyirci kalmayacağını ifade etti.

İşgal ordusunun Filistin halkına karşı işlediği son cinayetler nedeniyle bugün (20 Şubat Cumartesi) bir açıklama yapan Er-Rakab şöyle dedi: “İşgal yönetimi son saldırılarla aslında Filistin haklına, Filistin halkının tarım arazilerine ve balıkçı teknelerine karşı işlediği cinayetleri ara vermeden sürdürdüğünü ortaya koyuyor”.

Er-Rakab daha sonra şöyle dedi: “İşgal rejimi defalarca Filistin kanına girmiştir. En son geçen sene Gazze’ye karşı başlattığı savaşta yüzlerce insanı katletti, binlercesini de yaraladı ve evsiz bıraktı. Geçen ay Dubai’de Kassam komutanı Mebhuh’u şehit etti. Tüm bunlar işgal rejiminin huzur ve güven istemediğini ve Filistin halkının yaşama hakkına saygı duymadığını gösteriyor. İşgal rejimi bu cinayetleri, Goldstone Raporu’nun ardından bu varlığın faşist, nazi ve cani olduğu ortaya çıktıktan sonra gereken adımları atmayan uluslararası camianın suskunluğunu fırsat bilerek sürdürüyor. Düşmanı Filistin direnişine karşı bu şekilde cesaretlendiren diğer bir husus da Ramallah Yönetimi’nin Batı Yaka’da sürdürdüğü kirli işbirliğidir”.

“Gelişmeler karşısında Hamas Hareketi olarak, direnişin Filistin halkını savunma hakkına sahip olduğunu ifade etmek istiyorum” diyen Er-Rakab şöyle devam etti: “Direnişin yapması gereken şey bu düşmanı dizginlemek, masum insanlara ulaşmasını engellemek ve bu konuda onu korkutmaktır. Direniş güçleri şer’î, örfi ve hukuki olarak Siyonistleri yaptıklarından dolayı cezalandırma hakkına sahiptir”.

Uçakların himayesinde bugün Gazze’nin değişik noktalarına baskın yapan işgal ordusunun etrafa gelişi güzel ateş açması sonucu üç Filistinli vatandaş yaralandı ve birkaç ev de hasar gördü.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (2) içerik yüklenmiştir.