FilistinHaberlerOrtadoğu

Direniş Yolu güllerle değil, dikenlerle çevrilidir

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Filistin halkına karşı kurulan tuzakların ve sürdürülen komploların çok büyük olduğunu belirterek, Filistin halkının bu komploların son aşamasını yaşadığını ifade etti.

Gazze’deki Sivil Savunma Merkezi’ni bugün (12 Ekim Pazartesi) ziyaret eden Başbakan Heniyye yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Filistin halkını kuşatan gelişmeler onu daha fazla direnmeye, hak ve ilkelerine daha fazla bağlı olmaya sevk etti. Yolumuz güllerle çevrili değildir. Tersine kendi irademizle seçtiğimiz bu yol dikenlerle çevrilidir.”

Başkanlık süresi bitmiş olan Mahmut Abbas’ın yaptığı konuşmaya da değinen Başbakan Heniyye şöyle dedi: “Abbas’ın konuşması, onun Filistin halkına kurduğu komploların ve tuzakların boyutunu ortaya koyuyor. Mahmut Abbas hiçbir zaman fedakarlıktan kaçınmayan Filistin halkının düzeyine çıkamaz. Onun konuşması, Siyonist işgal yönetimi ve Amerika ile irtibatlı aşağılık politikasını yansıtıyor.”

Heniyye yaptığı konuşmanın devamında, Filistin halkının özgür bir iradeye sahip olduğunu belirterek, Mescidi Aksa’yı kurtarmak için yoluna devam ettiğini dile getirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.