HaberlerLübnanOrtadoğu

Direnişi çökertmek isteyenler hayal kırıklığına uğrayacaktır

Lübnan İslami Direniş Hareketi Hizbullah Yürütme Meclis Başkanı Haşim Safiyuddin, açıklanmasına günler kalan iddianameye karşı, Hizbullah’ın da duruşunu ilan edeceğini söyledi.

Beyrut’un Dahiya bölgesinde düzenlenen Aşura Meclisi’ne katılan Safiyuddin, “Direniş, tüm Lübnanlılara ve dünyaya yeterli derecede delilleri açıkladı. Birileri, Lübnan’ın kurtuluşunu istiyorsa, buna açığız.Direnişi ve ülkemizi hedef alan Amerika projesindeki ısrara karşı biz, ülkemizi savunmaya hazırız. Amerika ve İsrail’in ülkemizi hedef almasına asla müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Refik Hariri suikastine bağlı olarak Lübnan’da yaşanan sorunların çözümünün herkesçe malum olduğunu belirten Safiyuddin, çözüme aksi yönde hareket edenlerin meydana geleceklerden sorumlu olacaklarını söyledi.

Safiyuddin açıklamasına şöyle devam etti: “Direniş, kesinlikle endişeli değil. Geçmişte Gazze’nin ve ülkesinin savunulmasında sorumluluk üstlendiği gibi bir kez daha ülkesini savunmak için sorumluluk üstlenecektir. Direnişi çökertmek isteyenler, hayal kırıklığına uğrayacak” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ağustos 2022 (42) içerik yüklenmiştir.