FilistinHaberlerOrtadoğu

Direnişi tasfiye etmek isteyenler tasfiye edilecek

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı durumundaki İzzettin el-Kassam Tugayları, işgal güçleri ve onlara uşaklık yapanlara rağmen Batı Yaka’da kalmaya ve orada var olmaya devam edeceklerini belirterek akıtılan bu kanların sadece direnişe daha kuvvetli sarılmalarını sağlayacağını ifade etti. Kassam Tugayları ayrıca Kalkiliya’da mücahitlerinin şehit edilmesinden Abbas ve Feyyad’ın sorumlu olduğunu dile getirdi.

Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde dün akşam (04 Haziran Perşembe) yaptığı basın toplantısında şöyle konuştu: “Hayalperest hainler Kassam’ın Batı Yaka’da yolun sonuna geldiğini düşünüyorlarsa, şunu iyi bilsinler ki Allah’ın izniyle Kassam Batı Yaka’da büyümeye ve güçlenmeye devam edecektir.”

Kassam Tugayları’nın, bu çetelerle ilgili tutumunu aynen sürdürdüğünü belirten Ebu Ubeyde, “Bu çeteler her türlü ahlaki, insani ve dini değerden yoksun kişilerden oluşuyor. Bunlar sadece direniş ve karşı koyma görecektir. Komutan ve mücahitlerimizi takip edenlere asla acımayacağız. Bunlar bizden mermiden başka bir şey duymayacaklar. Batı Yaka’daki bütün direniş mücahitlerinden Abbas çetesine işgal gücü gözüyle bakmalarını ve buna göre tavır belirlemelerini istiyoruz” şeklinde konuştu.
Akan kanlardan birinci derecede Abbas ve Feyyad’ı sorumlu tuttuklarını belirten Ebu Ubeyde, her ikisinin de bunun bedelini ödeyeceğini ve dünyanın bütün diyaloglarıyla gelecekte imzalayacakları anlaşmaların kendilerinin bu cinayetlerin hesabını vermelerini engellemeyeceğini ve kendilerini korumayacağını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ağustos 2022 (42) içerik yüklenmiştir.