FilistinHaberlerOrtadoğu

Direnişi yok etmek isteyenler tarihin çöplüğüne gömülecektir

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın önde gelen liderlerinden Dr. Salah el-Berdevil katil, hain ve piyon durumundaki Dayton-Abbas taraftarlarıyla yapılacak Filistin içi diyaloğun kesinlikle başarıya ulaşmayacağını belirtti.

Dr. Berdevil bugün (04 Haziran Perşembe) yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Filistin halkının kanı kendi yavrularının eliyle değil de bu halkın düşmanı olan Siyonistlerle Amerikalıların eliyle akıtılması gerekirken, Abbas ve Feyyad maalesef aynı misyonu üstlenmiş, işgal devletiyle gaspçıların yarıda bıraktıkları görevi sürdürüyor.”

Abbas güçlerinin direniş mücahitlerini öldürmek ve Hamas’ı tasfiye etmek için Amerikalı generallerin eliyle eğitildiklerini söyleyen Berdevil, Abbas güçlerinin şu anda Filistin’de, Antuvan Luhad güçlerinin Güney Lübnan’da üstlendiği görevin aynısı üstlendiğini belirtti.

Berdevil devamla şöyle dedi: “Bütün bu insanlar tarihin çöplüğüne gidecek, Filistin direnişi ise ayakta kalmaya devam edecektir. Hiç kimsenin onu yok etmeye, onun azmini ve iradesini kırmaya gücü yetmeyecektir.”

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (25) içerik yüklenmiştir.