FilistinHaberlerLübnanOrtadoğu

Direniş’in silahları İsrail’in silahlarından güçlüdür

Lübnanlı tanınmış politika uzmanı Nasır Kandil, katil İsrail’in Lübnan’a karşı yeni bir savaş açma bağlamında karşılaştığı sorunlarına değinerek “İsrail’in silahları, direnişin silahları yanında bir işe yaramaz” diye vurguladı.

Lübnanlı politika uzmanı Nasır Kandil, katil İsrail’in Lübnan Hizbullah Hareketine karşı yeni bir savaşa girişmesinin “kesin” olduğunu belirtirken “Fakat bu savaş İsrail’in geleceğiyle bağlantılıdır. Tel-Aviv’in böyle bir savaşa ihtiyacı var, dolaysıyla onu unutamayacak. Ama ne var ki, Siyonist İsrail bu bağlamda bir takım sorunlarla da karşılaşmaktadır” şeklinde konuştu.

Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah önceki akşam, Lübnan 33 gün savaşının 3. zafer yıl dönümü münasebetiyle yaptığı konuşmasının bir bölümünde korsan İsrail’in yakın bir gelecekte Lübnan’a saldırması konusundan uzak bir ihtimal olarak söz ederken her halükarda böyle bir savaşın İsrail’in gündeminde yer aldığını, ancak zamanının henüz belli olmadığını belirtmişti.

Lübnanlı siyasi yorumcu, Nasır kandil ayrıca “Siyonist İsrail yetkililerinin bir sorunu şu: Bunlar, Lübnan’a saldırının hesabını yaptıkları her seferinde, savaşı Lübnan’ın kazanacağı sonucuna varıyor, bu yüzden de saldırıyı erteliyorlar. Buna göre İsrail ancak, savaşı kazanacağından emin olduğu zaman Lübnan’a saldıracaktır” diye vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.