HaberlerİranLübnanOrtadoğu

Direnişin yanında yer almak İran’ın değişmez ülküsüdür

İran İslam Cumhuriyeti’nin Lübnan’daki büyükelçisi, direnişin yanında yer almanın İran’ın değişmez ülküsü olduğunu bildirdi.

Lübnan’ın tanınmış hukuk adamlarından ve Hamurabi hukuk araştırma merkezi başkanı İbrahim Avaze ile görüşmesinde bu konuyu dile getiren İran İslam Cumhuriyetinin Lübnan’daki büyükelçisi Gazenfer Roknabadi, mübarek Ramazan ayının son Cumasının rahmetli İmam Humeyni tarafından “Dünya Kudüs Günü” olarak adlandırılmasına temasla, “Direniş meselelerinin yanında yer almak ve daha önemlisi Filistin davasını desteklemek İran İslam Cumhuriyetinin değişmez sabit ülküsüdür” ifadesini kullandı.

Roknabadi ayrıca, İran halkının 14 Haziran cumhurbaşkanlığı seçimlerine görkemli katılımı ve diğer bazı siyasi gelişmelerin, İran halkının İslam Cumhuriyeti ülkülerine bağlı kaldığını gösterdiğini de söyledi.

İbrahim Avaze ise bu görüşmede İran halkının son cumhurbaşkanlığı seçimlerine görkemli katılımı ve hamaset yaratmalarını kutlayarak, İran İslam Cumhuriyetinin halen Filistin halkının haklarını himaye konusunda Aziz Kudüs’ün işgalci Siyonistlerden kurtarılması doğrultusunda kararlılıkla adım attığını bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Haziran 2022 (22) içerik yüklenmiştir.