HaberlerOrtadoğuSuriye

Doğu Ğuta’da Teröristlerin Cephane Deposu Bulundu

Suriye Ordu birliklerinin Şam kırsalı Doğu Ğuta’da terörden kurtarılan ve tahliye edilen bölgelerde arama tarama operasyonlarını sürdürmeleriyle bugün Ayn Terma Beldesinde radikal teröristlere ait bir cephane deposu ele geçirdi.

Suriye Ordu birliklerinden bir subay; yerel ahalinin işbirliği ile sürdürülen ve vatandaşların evlerine dönmeleri için teröristlerin daha önce özel ve kamu mülklere yerleştirdikleri bubi tuzaklarını etkisizleştirme amaçlı operasyonlar sırasında ‘Feylak el Rahman’ adlı terör örgütünün en büyük cephane deposunu ele geçirdiklerini belirtti.

Komutan teröristlerin beldeden çıkmadan önce depoda bulunan ağır ve orta silahları ateşe verdiklerine dikkat çekti.

Diğer yandan Ayn Terma Beldesinde ulusal uzlaşma komitesi başkanı Şeyh Velid Davut; beldede bulunan yüksek sayıda silahlının İdlib’e gitmeyi reddettiklerini ve silahlarını orduya teslim edip evlerinde kalmak istediklerini vurguladı.

Askeri kaynak ise beldede bulunan çok sayıda silahlının yarın silahlarını teslim etmeye başlamalarıyla kanuni durumlarının af kararı kapsamında yeniden düzenleneceğini belirtti.

Askeri kaynak Suriye ordu birliklerinin Şam kırsalı Doğu Ğuta’da Hezza ve Sakba beldeleri arasında tünel ile birbirine bağlanan iki bölümden ibaret en büyük sahra hastanesini ele geçirdiklerini belirtti.

Kaynak Teröristlere ait olan sahra hastanesinde büyük miktarda ve muhtelif türlerde ilaçlar ve tıbbi ekipmanların ele geçirildiğine dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Eylül 2021 (14) içerik yüklenmiştir.