HaberlerİranOrtadoğu

Dönem müslüman halkların uyanış dönemidir

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, ”İçinde bulunduğumuz asrın, Müslüman halkların uyanış devri olduğunu” söyledi.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, camiler haftası münasebetiyle başkent Tahran’da düzenlenen bir konferansta yaptığı konuşmasında, batılı güçlerin, Afganistan, Irak ve Filistin halkına karşı yürüttüğü katliamlara işaretle “batılı güçler bu gün çok iyi biliyorlar ki, müslüman halklar bilinçlenmiştir ve bu bilinçleri sayesinde emperyalist siyasetleri de daha net ortaya çıkarılmıştır” dedi.

Başta İngiltere olmak üzere batılı ülkelerin İran’ın iç işlerine müdahalelerine işaret eden cumhurbaşkanı Ahmedinejad, ”Bu sefer açıkça İran’ın içişlerine karıştınız. Ham hayallerinizle İran halkına ve devletine zarar vereceğinizi sandınız. Ama halk, değerlendirmesinde sizleri hesaba bile katmıyor” ifadelerini kullandı.

Tüm olanlara rağmen Batılı ülkelerin dostluk mesajı gönderdiğini ve iyi ilişki istediğini belirten cumhurbaşkanı Ahmedinejad, ”Adalet üzerine bina edilen dostluktan ve dostça ilişkilerden yanayız. Ancak son müdahalelerinizden dolayı hesap vermelisiniz” dedi.

İslami İran Ahmedinejad, ”İran halkı ve devleti, sizlere karşı 30 yıldır azamet ve alçak gönüllülüğüyle muamelede bulundu. Ama sizler bu süre içinde basınla, baskıyla, parayla, güçle aleyhimizde faaliyette bulundunuz ve Allah’ın lütfuyla yenilgiye uğradınız” diye konuştu.
İslami İran Cumhurbaşkanı, Batıya hitaben, ”Tüm dünyada son dönemde koparttığınız gürültünün güçten değil, zaaf ve yenilgiden olduğunu çok iyi biliyoruz” dedi.

Ahmedinejad, ayrıca, ”Mantık ve sağlıklı muhakemede yetersiz kalanlar füzelerini, bombalarını ve güçlerini gösteriyor. Ancak biliniz ki, imparatorluk, zorbalık ve maddecilik dönemi artık yolun sonuna gelmiş, adalet ve hak cephesi için zafer süreci başlamıştır” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2021 (55) içerik yüklenmiştir.