FilistinHaberlerOrtadoğu

Dubai: Mossad cinayetini kabul etmeli

Dubai Emniyet Müdürü Dhahi Khalfan Siyonist istihbarat örgütü Mossad Başkanı Meir Dagan’dan korkaklığı bırakıp adam gibi davranmasını ve İslamî Direniş Hareketi (Hamas) komutanı Mahmud El-Mebhuh’u öldürme emrini kendisinin verdiğini kabul etmesini istedi.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde çıkan El-Halic gazetesinde bugün (27 Şubat Cumartesi) yayınlanan açıklamasında Khalfan şöyle dedi: “Dubai polisinin elinde cinayete karışanlarla ilgili daha bir çok kanıt var. Canilerden birine ait DNA testi ile diğerlerine ait parmak izleri de var”.

Khalfan sözlerini şöyle sürdürdü: “Mahmud El-Mebhuh suikastında arananların çoğu şu anda işgal devletinde yaşıyorlar. Bu da, Mossad’ın pasaportlarını kullandığı ve belgelerini kirlettiği beş devletten katilleri yakalamak için ortak bir komisyon kurmalarını zorunlu kılıyor”.

Khalfan daha sonra şöyle dedi: “Mossad’ın Mahmud El-Mebhuh’u katlettiği kesin olarak kanıtlanırsa o zaman uluslararası camia tarafından aranacak katiller listesinin başında Mossad Başkanı Dagan ile Siyonist Başbakan Benyamin Netanyahu olacaktır. Söz konusu beş ülkeyle ilişkimiz, diyalogumuz ve işbirliğimiz gayet iyi yönde yürüyor”.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.