AsyaHaberler

Dubai Polisi: Mossad ajanları bölgeyi terk etsin

Dubai emniyet müdürü, Körfez ülkelerinde aktif olarak çalışan Siyonist işgal devleti Dış İstihbarat Teşkilatı (Mossad)’ı uyararak, İslamî Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Mahmud Mebhuh’a suikast yapılmasının bu örgütün bölgedeki kirli çalışmalarını gün yüzüne çıkardığını ifade etti.

Bölgede bulunan Mossad ajanlarına körfez ülkelerini terk etmeleri için bir hafta süre tanıyan Dubai emniyet müdürü Dahi Halfan şöyle konuştu: “Ajanların bölgeyi terk etmeleri gerekir. Yoksa başlarına gelecek olanlara hazırlansınlar. Bulundukları bölgenin güvenlik güçleri tarafından kesinlikle takip edilip tutuklanacaklardır.”

Birleşik Arap Emirliklerinde çıkan el-Halic gazetesine açıklamalarda bulunan Halfan, bu ajanları çok sert bir dille uyararak, doğu ve batı ülkeleri pasaportları taşıyan birçok ajanın Mossad’a bağlı olarak bölgede çalıştıklarına dair ellerinde önemli kanıtların olduğunu belirtti.

Halfan sözlerini şöyle sürdürdü: “Mossad şefi Meir Dagan Mebhuh suikastında yabancı pasaportları kullanmakla dikkatlerin bölgede çalışan ve karanlık işlere karışan ajanlara yönelmesine ve onların çalışmalarının deşifre olmasına yol açtı. Mebhuh suikastının bu şekilde ortaya çıkması kendisini şok etti. Çünkü böyle bir gelişmeyi hiç beklemiyordu. Daha önce Mebhuh suikastının arkasında Mossad’ın olduğuna dair kanaatim %99 iken, şimdi ise %100’dür.”

Başa dön tuşu
Bugün 18 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.