FilistinHaberlerOrtadoğu

Dubai polisi, Mossad şefinin tutuklanmasını istedi

Dubai polisi Interpol’den Mebhuh suikastını Mossad’ın işlediğinin tamamıyla kanıtlanmasından sonra Mossad şefi Meir Dagan’ın tutuklamasını talep etti.

Dubai emniyet müdürü Dahi Halfan Dubai televizyonuna dün akşam (18 Şubat Perşembe) yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Kassam komutan Mahmud Mebhuh’un katlinden işgal rejimi sorumluysa o zaman Interpol’un Mossad başkanının yerini tespit edip onu tutuklamak için karar alması gerekir. Mossad’ın Mebhuh suikastına karışmış olması %100 yüz değilse bile %99’dur.”

Halfan yaptığı açıklamada ayrıca ajanların kullandıkları pasaportların sahte olmadığını bir kez daha yineleyerek, bu şekilde hareket eden suikast timiyle onun arkasında duranların ahmak olduklarını ifade etti.

Mossad’a bağlı bir suikast timi 20 Ocak 2010’da Birleşik Arap Emirliklerin Dubai şehrinde Kassam komutanlarından Mahmud el-Mebhuh’u boğarak şehit etmişti. Dubai polisi kısa süre içinde katillerin kimliklerini tespit edip, suikastı cinayet şebekesi Mossad’a bağlı bir timin gerçekleştirdiğini duyurmuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2022 (18) içerik yüklenmiştir.