FilistinHaberlerOrtadoğu

Dudin’in katledilmesi siyonistlerin alçaklığını göstermektedir

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyonist işgal güçlerinin Kassam komutanlarından Abdülmecit Dudin’i katletmesinin düşmanın korkaklığını, alçaklığını gösterdiği gibi, çatışmayı tırmandırıcı bir nitelik taşıdığını belirtti.

Kassam komutanı Abdülaziz Dudin’in şehit edilmesinin ardından bugün (28 Mayıs Perşembe) bir açıklama yapan Hamas sözcüsü Fevzi Burhum şöyle dedi: “Batı Yaka’daki yönetimin Amerika ve Siyonist projeleri uygulamak amacıyla direniş mücahitlerini tasfiye etmede düşmanla yaptığı işbirliği olmamış olsaydı bu cinayet olmazdı.”

Batı Yaka’daki yönetime de seslenen Burhum, Abbas güçlerinden direniş mücahitlerini takip ve kovalamaktan vazgeçmelerini, silahlarına el koymayı bırakmalarını ve Filistin halkının haklarını savunmak için önünü açmalarını istedi.

Açıklamalarını sürdüren Hamas sözcüsü Burhum, aşırı sağcı Siyonist hükümetin bu cinayetin bedelini ağır ödeyeceğini de sözlerine ekledi.

Diğer taraftan konuyla ilgili bir açıklama yapan Hamas’ın önde gelen liderlerinden Muşir el-Mısri ise, “Hani Abbas’ın Batı Yaka’daki haydutları? Hani direniş mücahitleriyle Filistin halkını korumak için kurulduğu iddia edilen bu güçler? Bu güçlerin Filistin halkını mı, yoksa işgal güçlerini mi koruduğu açıkça ortaya çıktı” dedi.

Siyonist işgal devletinin terör üzere kurulduğunu ve bunu ancak direnişin dizginleyebileceğini belirten Mısri şöyle devam etti: “Bu cinayet, Batı Yaka’daki Abbas güçlerinin direniş mücahitlerini takip ve tutuklamada düşman güçleriyle yaptığı işbirliğinin bir sonucudur. Kassam komutanının şehit edilmesi, düşman ile piyonlarının direnişi tasfiye etmek için yaptığı bütün çabalara rağmen direnişin burada hala ayakta olduğunu ve ölmediğini gösteriyor. Bir komutan giderse yerine onlarcası gelecektir. Bu kanlar asla boşa gitmeyecektir.”

Başa dön tuşu
Bugün 08 Mayıs 2021 (21) içerik yüklenmiştir.