FilistinHaberlerOrtadoğu

Dudin’in Şehadeti, Siyonistlere cehennemin kapılarını açmıştır

İslamî Cihad Hareketi ile askeri kanadı durumundaki Kudüs Müfrezeleri’nin Batı Yaka’daki teşkilatları Kassam komutanlarından Abdülmecit Dudin’in şehit edilmesi nedeniyle dün (28 Mayıs Perşembe) taziye mesajı yayınladılar.

İslami Cihad’ın Batı Yaka’nın güney kesimindeki önemli liderlerinden Ebu İbrahim, Kassam komutanı Dudin’in şehit edilmesi üzerine bir açıklama yaptı. Ebu İbrahim Filistin Enformasyon Merkezi’ne de ulaşan açıklamasında şunları ifade etti: “Büyük İslam komutanı Abdülaziz Dudin’in şehit edilmesi, Batı Yaka’daki İslami direniş tarafından misillemesiz kalmayacaktır.”

Direnişin bu cinayete uygun gördüğü şekilde ve istediği zamanda misilleme yapma hakkına sahip olduğunu belirten Ebu İbrahim, “Hayatı boyunca karşılaştığı bütün zorluklara rağmen ömrünü davası uğruna harcayan bir mücahidin hayatına dokunmakla Siyonistler kendilerine cehennem kapılarını açmış oldular” dedi.

Abdülmecit Dudin’in Filistin’deki İslami direnişin önemli isimlerinden biri olduğunu belirten Ebu İbrahim açıklamasını şöyle sürdürdü “Dudin, metaneti, azmi, sabrı, güzel ahlakı, cemaatsel çalışmaları ve insanlar arasındaki konumu nedeniyle gerçek bir komutandı.”

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.