FilistinHaberlerOrtadoğu

Dün Akşam Binlerce Filistinli Akşam ve Teravih Namazlarını Mescidi Aksa’da Kıldı

Kudüs ve civarındaki beldelerde ve 1948’de işgal edilmiş bölgede yaşayan Filistinlilerden binlerce kişi dün (16 Mayıs Çarşamba) akşam ve teravih namazlarını Mescidi Aksa’da eda etti. Bunların büyük çoğunluğu geceyi de Mescidi Aksa’da geçirerek bugünün sabah namazını da Mescidi Aksa’da kıldı. Bu kalabalığın Mescidi Aksa’ya sahip çıkma gayretiyle ve buranın özgürlüğüne kavuşması için verilen mücadeleye destek amacıyla buraya akın ettiği ifade edildi.

Mescidi Aksa’nın müdürü Ömer El-Kisvani yatsı namazı öncesinde toplanan kalabalığa sohbet ederek mübarek Ramazan ayının girmesini kutladı. Kisvani yaptığı sohbette Filistinlileri Ramazan ayında Mescidi Aksa’ya toplanmaya ve her gün bu kutsal mabedi doldurmak için çaba göstermeye davet etti.

Bu arada Kudüs Vakıflar Dairesi de tüm İslâm âleminin Ramazan ayının girmesini tebrik etti. Kudüs Vakıflar Dairesi, Ramazan ayı boyunca Mescidi Aksa’ya toplanacaklar, burada ibadetlerini yapacak, iftar ve sahur yemeklerini yiyecek, itikafa girecek olanlar için hazırlıklarını tamamlamıştı. Bu amaçla Mescidi Aksa’da genel bir temizlik yapılmış, dışarıya brandalar yerleştirilmiş, başta izci organizasyonları olmak üzere muhtelif kurumlar arasında koordinasyon sağlanmıştı. Bu arada acil yardım ve sağlık ekiplerinin de Ramazan boyunca Mescidi Aksa’da toplananlara hizmet edecekleri ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Mayıs 2022 (16) içerik yüklenmiştir.