DünyaHaberlerKuzey Amerika

Dünya, ABD’nin zayıfladığına şahit olmaktadır

ABD’nin eski BMT Temsilcisi John Bolton bir haber kanalına verdiği mesajda İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad’ın çok güvenli ve kararlı olduğunu vurgularken ayrıca “Dünya ABD’nin giderek zayıfladığına şahit olmakta” dedi.

ABD’nin eski Birleşmiş Milletler Teşkilatı (BMT) Temsilcisi John Bolton Foxnews haber kanalıyla yaptığı röportajında, ABD Başkanı Barack Obama’nın uyguladığı siyasetlere değinerek “Obama’nın politikasındaki bu gidişat, kuşkusuz ABD hükümetinin bir zaaf göstergesidir” diye vurguladı.

Bolton bu konuda ayrıca “ABD’nin politika süreci, Washington hükümetinin ABD ve bu ülke menfaatlerini korumaktan aciz kaldığını sergilemekte. Dünyanın bütün ülkeleri de bugün ABD’nin giderek güç kaybettiğine şahit olmakta. Bu teori ABD’nin ilerleyebilmesi açısından çok tehlikeli” şeklinde konuştu.

ABD’nin İran’la uzlaşma politikasında da başarısız kaldığının altını çizen John Bolton daha sonra İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad’ın durumuna değinerek “Bugün biz İran’da kendinden emin, güçlü kararlı bir Ahmedinejad görüyoruz. O, İran’ın nükleer silah programıyla ilgili mesajını açık ve net bir şekilde ifade ediyor” diye ilave etti.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.