DünyaHaberler

Dünya Denizcilik Kurumu’ndan İran’a takdir belgesi

İran Deniz Kuvvetleri 4. Bölge Komutanı Musevi, Dünya Denizcilik Kurumunun İran donanmasına uluslararası açık denizlerdeki gönüllü hizmetlerinden ötürü takdir belgesi verdiğini açıkladı.

İran donanmasının Hazar denizi ve Fars Körfezinde barış ve güvenliği pekiştirme maksatlı görev yaptığını belirten Deniz Kuvvetleri 4. Bölge Komutanı Musevi, İran donanmasının yamamen yerli askeri sanayinin ürettiği teçhizat ve imkanlarla Aden Körfezi’nde korsanların hakimiyetine son vererek İran’ın yanısıra bütün dünya ülkelerini de bu büyük beladan kurtardığını ve görevini başarı ile yürüttüğünü kaydetti.

İran donanmasının gönüllü olarak uluslararası açık denizlerde ve özellikle Aden körfezinde görev yaptığını kaydeden Musevi, halihazırda da iki savaş gemisinin bölgede görevini sürdürdüğünü ve ticari gemilerin seyrinin güvenliğini sağladığını, dünya denizcilik kurumunun İran donanmasına uluslararası açık denizlerdeki bu başarılı gönüllü hizmetlerinden ötürü takdir belgesi verdiğini açıkladı.

Bugüne kadar Birçok ülke, Aden Körfezi’nde korsanların kökünü kazıyarak ticari gemilerinin güvenli geçişini sağladığı için, İran makamlarına resmi teşekkürlerini bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.