HaberlerİranOrtadoğu

Dünya Ehlibeyt Kurultayı Genel Sekreteri: İran İslam İnkılabı, dünyanın siyasi dengesini değiştirmiştir

Dünya Ehlibeyt Kurultayı Genel Sekreteri Hüccetü’l-İslam ve’l-Müslimin Muhammed Hasan Ahteri, yabancı konukların katılımıyla İmam Humeyni’nin 27. vefat yıldönümü münasebetiyle uluslararası otelde yapılan “İmam Humeyni ve İslam Ümmeti” unvanındaki uluslararası konferansta imam Humeyni’nin tarzına değinerek şunları söyledi: İmam Humeyni r.a ilahi bakışıyla müstazafların ve Müslümanların birlik ve kurtuluş konusunu uluslararası bir hedef olarak takip ettiler ve bu yol şimdi İmam Hamaney’in rehberliğinin bereketiyle devam etmektedir.

Dünya Ehlibeyt Kurultayı Genel Sekreteri konuşmasına şöyle devam etti: İmam Humeyni r.a bu tür İslam hükümetini ihya etti ve pratikte de dünyaya İslami vahdet ile İslam hükümetinin ihya edilebileceğini gösterdi. İmam Humeyni r.a hac ve Şiiler ile Sünnilerin bir arada namaz kılmaları konusu ile gerçek İslam’ı gerçekleştirdi. Bugün bizler, İslam ve Haremeyn-i Şerifeyn iddiasında bulunan kimselerin Müslümanlara, özellikle Bahreyn ve Yemen’de, nasıl davrandığını ve Müslüman milletleri nasıl buna bulayıp yerle bir ettiğini görüyoruz.

Dünya Ehlibeyt Kurultayı Genel Sekreteri, İran İslam İnkılabının batı ve doğu emperyalizminin siyasetlerinde büyük değişikliklere sebep olduğunu belirterek şunları söyledi: Bugün dünya genelinde İslam’a olan yöneliş tarihin hiçbir döneminde görülmemiştir. O Amerikalı deli Kur’an’ı yaktığında Kur’an, Amerika’da yılın en çok satılan kitabı oldu ve Danimarkalı ve Hollandalı karikatüristlerin İslam Peygamberine saygısızlıkta bulundukları gün İslam’a yöneliş ve Kur’an’ın Avrupa ve özellikle Danimarka ve Hollanda’daki satışı arttı. İslam’a olan bu yöneliş İran İslam İnkılabının tesiriyle oldu.

Dünya Ehlibeyt Kurultayı Genel Sekreteri Ahteri konuşmasına şöyle devam etti: Ayetullah Hamaney Avrupalı ve Batılı gençlere yazdığı son mektubunda yeni bir siyasete değindiler; bu, İslam hükümetinin siyasetidir ve bu, diğer dinler ve düşünürler için dini hükümet peşinde olmaları konusunda bir başlangıç noktasıdır.

İmam Humeyni’nin inkılabı, dünyada yarattığı dalga ile siyasi alanda dünyanın siyasi dengelerini tamamen değiştirmiştir; komünizm düşüncesini ve Batı ile emperyalizmin siyasetlerini altüst etmiştir.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Haziran 2021 (34) içerik yüklenmiştir.