EyyamullahHaberlerİranOrtadoğu

Dünya Emperyalizmine Karşı Mücadele Günü Bildirisi

Dünya emperyalizmiyle mücadele günü 4 Kasım yürüyüşleri yedi maddelik bir bildirinin yayınlanmasıyla sona erdi.

4 Kasım yürüyüşlerine katılanlar kapanış bildirisinde bu günü İran halkının yeminli düşmanları ve emperyalizme karşı öfkesini sergilemek için bir fırsat olarak değerlendirdiler.
4 Kasım yıl dönümü bildirisinde İran milleti, özellikle de gençlerin Amerika’nın tehdit ve yaptırımları ile sultacı güçlerin karşısındaki direnişini zafer sırrı olarak nitelenip rahmetli İmam Humeyni’nin kalıcı öğütlerine uyarak Amerika’nın İran iç işlerine müdahale edip İslam ve inkılap aleyhine komplo kurduğu sürece hiç bir müzakere ve ilişkinin resmen tanınmayacağı belirtiliyor.
Bildiride ayrıca İran milletinin önemli siyasi katılım sayılan 10. dönem cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki coşkulu katılımı ulusal bir iftihar olarak değerlendirilerek nizamın İslamiyet ve cumhuriyet temellerini soru işaretiyle karşılaştıracak girişimlerin kınandığı belirtiliyor.
Bildiride ayrıca İran milletinin barış amaçlı nükleer teknolojiyi kesin hakkı olarak bilip İslam nizamı yetkililerinden ülkenin maslahatları ve çıkarlarını koruyarak bu alanda her türlü uzlaşmaya karşı çıkması bildiriliyor.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.