AvrupaHaberler

Dünya halkları ABD sultasından kurtarılmalıdır

Venezüella Cumhurbaşkanı Hugo Chavez, Moskova’daki “Halklararası Dostluk” üniversitesinde yaptığı konuşmasında, dünya halklarının ABD sultası altında kalmaktan kurtulmaları gerektiğini vurguladı.

Halen Rusya ziyaretini sürdürmekte olan Venezüella Cumhurbaşkanı Hugo Chavez dün Moskova’nın “Halklararası Dostluk” üniversitesinde yaptığı konuşmada, dünya halklarının ABD sultasından kurtulmaları gerektiği bilincine her gün biraz daha fazla vardıklarını vurguladı.

Venezüella “Bulivari” haber ajansının bildirdiğine göre, Chavez bu konuşmasında ayrıca, bu yüz yılda ABD imparatorluğunun tamamen ortadan kalkacağı konusunda güvence verirken “Eğer böyle bir çöküş olmayıp, ABD imparatorluğu aynı şekilde devam ederse bu kez insanlık yok olur. Haydi, seçin o zaman birini” diye seslendi.

Venezüella Cumhurbaşkanı Chavez daha sonra, dünya ülkelerinin bugüne kadar, küçük ülkeleri yutan imparatorlara bağlı kalarak yaşadıklarına değinerek “Ama bugün birbirine yaklaşmaya ilişkin yeni bir model gelişmekte. Bu bütün ülkelerin lehine” diye konuştu.

Konuşmasının devamında, istilacı emperyalizm yıkılmadığı sürece insanlığın barbarlığa doğru sürükleneceği uyarımda bulunan Venezüella Cumhurbaşkanı bu hususta ayrıca “Rusya’yla Venezüella, hali hazırda gelişmekte olan çok kutuplu bir dünya oluşturmaya çalışmaktalar” diye bir ifade kullandı.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.