DünyaHaberlerIrakİranOrtadoğu

Dünya Halklarının % 80’inin Irak’ın Bölünmesine Ve Bu Ülkede Bir Sünni Ya da Kürt Hükümetinin Kurulmasına Karşı Olduğunu Belirttti

Massachusetts kuruluşu tarafından yapılan yeni anket sonuçları dünyanın yüzde 80’inin Irak’ın bölünmesine ve bu ülkede bir Sünni ya da Kürt hükümetinin kurulmasına karşı olduklarını ve İran’ın bölgede olumlu bir rol oynadığına inandıklarını gösteriyor.

Massachusetts’ın Irak’ın birkaç devlete bölünmesi konusunda yaptığı son ankette; ankete katılanlar, Irak’ın bölünmesine karşı çıktılar.

Bu anket şirketi, Irak’ın bölünmesi, İran’ın bölgedeki ve Amerika’nın da Irak’taki rolü gibi bölgedeki mevcut sorunlar hakkında bir anket düzenledi.

Bu anket sonuçlarına göre, katılımcıların yüzde 80’den fazlası, Irak’ın bölünmesine ve bu ülkede Sünni ya da Kürt bir hükümetin kurulmasına karşılar ve Irak’ın toprak bütünlüğünü destekliyorlar.

Ankete katılanlar,İran’ın bölgedeki olumlu rolü hakkında da görüş belirtiler ve katılımcıların çoğu, İran’ın bölge ve uluslararası konulardaki rolünün olumlu olduğunu ve bu ülkenin Ortadoğu halklarının menfaatlerini koruyabildiğini koruyabildiğini düşünüyor.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Nisan 2024 (25) içerik yüklenmiştir.