Haberlerİmam Ali HamaneyİranOrtadoğu

Dünya, İslam İnkîlabı’nın mesajına susamıştır

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi İmam Ali Hamaney bugün yaptığı konuşmada sömürgeci güçlerin rahatsızlığının İslam İnkîlabı’nın ilahi mesajından dolayı olduğunu söyledi.

İslam’ın mesajının insanlığı kamilleştirme ve halkların selameti olduğunu söyleyen Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi İmam Ali Hamaney, Bugün halklar İslam İnkîlabı’nın mesajına susamıştır dedi.

Son 30 yıldır kahraman İran halkının direnişine değinen Rehber İmam Ali Hamaney, Bu direnişin dünyaya İslam’ın hakim olmasında büyük bir payının olduğunu bildirdi.

Hürremşehr’in kurtuluşunun 28.yıldönümü vesilesiyle kahraman İran islam Ordusu’nu öven Rehber İmam Ali Hamaney anma törenlerine katıldı.

Rehber İmam Ali Hamaney, Savaş döneminde İran’ın karşısında duran düşman güçlerin halen halkın karşısında düşmanlıklarını sürdürdüklerini bildirdi.

Bu düşmanların tüm dünyada suç ve güvensizliğin merkezi olduğunu belirten Rehber İmam Ali Hamaney, Afganistan, Pakistan, Irak ve Filistin’de bu durumun gözlendiğini söyledi.

Rehber İmam Ali Hamaney, İslam düşmanları aynen 1982 yılında olduğu gibi çok yakında yenilerek, yok olup gideceklerdir dedi.

İran İslam Ordusu Nisan 1982’de Beyt’ül Mukaddes operasyonunu başlatarak Hürremşehr kentini 24 Mayıs’ta düşmanın elinden kurtarmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Ocak 2022 (14) içerik yüklenmiştir.