FilistinHaberlerOrtadoğu

Dünya Kamuoyunu Kandırmak İçin Arap Birliği Toplanacak

Arap Birliği, Siyonist askerleri tarafından 15 Filistinlinin şehit edilmesi ve binden fazla kişinin yaralanmasına yol açan Gazze’deki olaylarla ilgili bir toplantı düzenleyecek.

Filistin medyasına göre, Arap Birliği, Siyonist askerleri tarafından 15 Filistinlinin şehit edilmesi ve binden fazla kişinin yaralanmasına yol açan Gazze’deki olaylarla ilgili bir toplantı düzenleyecek.

Bugün veya yarın yapılması beklenen toplantının Arap dünyasının Siyonist Rejim’e karşı sağlam bir duruş sergilemsi gerektiğini belirten Filistin’in talebi üzerine yapılacağı belirtildi.

Bu toplantıda, Filistinlilerin haklarının korunmasıyla birlikte başkenti Kudüs olan bağımsız bir Filistin devletinin kurulması ve geri dönme hakkına tam destek sağlanmasına vurgu yapılacağı belirtiliyor.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Gazze’de Siyonist askerleri tarafından 1400 Filistinlinin yaralandığı ve 15 kişinin şehit edildiği saldırının ardından Kuveyt’in talebi ile “acil” bir toplantı gerçekleştirmişti.

Siyonist Rejim’in ablukası altındaki Gazze’de düzenlenen “Filistin Toprak Günü” gösterilerine Siyonsit askerlerinin gerçek mermiyle müdahale etmesi sonucu en az 15 Filistinli şehit edilmiş, yüzlerce Filistinli yaralanmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2023 (36) içerik yüklenmiştir.