FilistinHaberlerOrtadoğu

Dünya Kudüs Günü, Filistin davasını canlı tutmaktadır

Filistin İslami Cihad Hareketi genel sekreteri Ramazan Şallah, Dünya Kudüs Günü’nün, Filistin meselesinin canlı tutulması ve gelecek nesillere anlatmak için çok önemli bir gün olduğunu söyledi.

Şallah, Kudüs’ün her zaman için İslam ümmetinin ve gelecek nesillerin zihinlerinde canlı kalması gerektiğini hatırlatarak, rahmetli İmam Humeyni (r.a) tarafından Ramazan ayının son cumasının Dünya Kudüs Günü olarak isimlendirilmesinin, Filistin davasının bugün canlı kalmasındaki en önemli etkenlerden biri olduğunun altını çizdi.

Ramazan Şallah, Mahmut Abbas yönetiminin siyonist İsrail’le teslimiyetçi müzakerelere de temas ederek, “Bu zillet dolu müzakerelerden Filistin halkının yararına hiçbir netice çıkmaz” dedi.

Sözkonusu zillet dolu müzakerelerin asıl amacının Filistin davasını ortadan silmek olduğunu söyleyen Filistin İslami Cihad hareketi lideri, bu müzakerelerin gerçekte siyonist Yahudi sitelerinin yapımının da üstünü örtme amacını taşıdığını zira kamuoyunun müzakerelerle meşgul edildiğini hatırlattı.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Ağustos 2022 (15) içerik yüklenmiştir.