HaberlerİranOrtadoğu

Dünya Kudüs Günü, İran’da 900 kentte düzenleniyor

Kudüs ve İntifada Komitesi Başkanı, Dünya Kudüs Günü etkinliklerinin mübarek Ramazan ayının son cumasında İslami İran’ın 900 kentinde düzenleneceğini belirtti.

İran merkezli Kudüs ve İntifada Komitesi Başkanı General Ramazan Şerif bugün düzenlediği basın toplantısında, bu yılki Dünya Kudüs Günü için “İslam ümmetinin birlik ve cihat şifresi: mazlum Filistin halkına destek; Siyonist rejimin kesin zevali” sloganı seçildiğine işaretle, İslami İran’ın genelindeki Dünya Kudüs Günü yürüyüşlerini 4 bini aşkın İranlı ve yabancı muhabirin haberleştireceğini kaydetti.

General Şerif ayrıca, Filistin’in 70 yıldır, ABD, İngiltere ve Siyonistlerin entrikası ile işgal altında tutulup, İslam topraklarından ayrıldığına temasla, bugün Siyonist rejimin en kötü günlerini yaşadığını ve bölgedeki gerici Arap yöneticilerinin kaderinin devrik diktatör Saddam rejiminin kaderinden farksız olmayacağını belirtti.

Kudüs ve İntifada Komitesi Başkanı ayrıca İslam İnkılabı’nın Batı Asya bölgesinde ABD’nin güç temellerinden birinin ortadan kaldırılmasına neden olduğunu sözlerine ekledi.

General Şerif, Siyonistlerin sonunda dağılacaklarını da belirterek, Dünya Kudüs Günü’nün Filistin meselesinin unutulmasına izin vermeyeceğini vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Aralık 2022 (21) içerik yüklenmiştir.