Dünya Kudüs Günüİslam

Dünya Kudüs Günü siyonist rejimi başarısız kılıyor

Sabah Zengene, ” Kudüs’ü anımsatacak her tür halkçı eylem ve gösteri gerçekte, Filistin’in adını diriltmekteler. Böyle bir gösteri, Filistin’in unutulmasını önlüyor ” dedi.

Ortadoğu meseleleri uzmanı Zengene, ” Dünya Kudüs Günü” konusunu muhabirimize değerlendirirken, ” Siyonistlerin tüm plan ve programları, Filistin ve Kudüs adlarını unutturmaya ve böylece Filistin halkının haklılığının göz ardı edilmesine sebep olmaya dayanıyor. Hal böyleyken, Dünya Kudüs Günü gibi bir günde, mazlum Filistin halkı ve Kudüs’ten yana gösteri düzenleyip, işgalci İsrail’e karşı tavır sergilenmesi, Siyonist işgalcilerin bu yöndeki tüm çabalarını boşa çıkarmaktadır ” şeklinde konuştu ve ” böylece Dünya Kudüs Günü gösterilerinin önemi daha net ortaya çıkıyor ” diye ilave etti.

Bu bağlamdaki gösterilerin Filistinli gruplar arasında ulusal uzlaşma sağlanması konusunu nasıl etkilediğine dair soruyu da değerlendiren İranlı bu uzman, bu hususta şöyle konuştu: ”

Filistin halkı ve Filistinli gruplar, bütün dünya Müslümanlarının, onların tavırlarına ilgi gösterdiklerini görüp de, Filistin’in sadece kendilerinin tekelinde olmadığını ve esasen bütün Müslümanlara ait olduğunu kavradıklarında, kendi tavırları konusunda daha dikkatli, daha duyarlı olmaya başlıyorlar. Dolaysıyla, İslam dünyası Filistin için ayağa kalktığı ve Kudüs’ün özgürlüğünü savunduğunda, kuşkusuz Filistinlilerin kendileri de, daha kararlı bir şekilde aynı yolda ilerleyeceklerdir.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.