İran

Dünya Kudüs Günü, siyonist rejimin heybetini çökertti

Uluslararası Filistin intifadasına destek konferansı daimi sekreterliği dünya Kudüs günü dolayısıyla yayımladığı bildiride, bu direniş gününün sonucu, yüzyılın anlaşmasının etkisiz hale getirilmesi ve siyonist rejim İsrail’in heybetinin kırılması olduğunu belirtti.

Uluslararası Filistin intifadasına destek konferansı daimi sekreterliği dünya Kudüs günü dolayısıyla yayımladığı bildiride, dünya Kudüs günü, Filistin milletinin hamileri ve hür insanların Filistin topraklarının işgali meşru olmadığını ispat etmek ve direniş yoluyla kurtarılması ve kendi kaderini referandumla belirlemesi yönünde kesin kararlı olduğunu ifade ettiğini belirtti.

Bildiride, dünya Kudüs gününü anmak, direnişçi Gazze’de geri dönüş eylemleri düzenlemek ve Kudüs’te son Ramazan intifadası, çakma ve gaspçı rejim İsrail’in çöküşünü ve başta Kudüs ve Mescid-i Aksa olmak üzere Filistin topraklarının tümünün kurtuluşunun müjdesini tüm müminler, hür insanlar ve Filistin milletinin hamilerine ikiye katladığı kaydedildi.

Uluslararası Filistin intifadasına destek konferansı daimi sekreterliği dünya Kudüs günü dolayısıyla yayımladığı bildiride, dünya milletlerinin dünya Kudüs gününü aralıksız düzenlemesi, Filistin milletinin hamileri ve hür insanların Filistin topraklarının işgali meşru olmadığını ispat etmek ve direniş yoluyla kurtarılması ve kendi kaderini referandumla belirlemesi yönünde kesin kararlı olduğunu ifade ettiği belirtildi.

Bildiride, İran İslam Cumhuriyeti İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei’nin önderdiğinde var gücü ile Filistin milletinin meşru haklarını, Kudüs, Mescid-i Aksa ve Filistin topraklarının tümü kurtarılıncaya dek destekleyeceği vurgulandı.

Uluslararası Filistin intifadasına destek konferansı daimi sekreterliği bildiride ayrıca, tüm Müslümanlar, hür insanlar ve Filistin milletinin hamileri siyonist rejiminin zorbalıkları, saldırıları, şiddeti ve cinayetleri karşısında savunmasız Filistin milletinin yanında olmaya devam edeceğini kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ağustos 2021 (26) içerik yüklenmiştir.