Dünya Kudüs GünüEyyamullahHaberlerİranOrtadoğu

Dünya Kudüs Günü, uyanış ve bilinçlenme günüdür

İslam nizamı maslahatı teşhis konseyi başkanı Ayetullah Haşimi Refsencani İslam ülkelerinde Dünya Kudüs Gününün, uyanış ve bilinç günü olduğunu söyledi.

Haşimi Refsencani, İslam ülkeleri başta olmak üzere dünya ülkelerinde ve İran’ın dört bir köşesinde yapılacak geniş kapsamlı “Kudüs günü yürüyüşlerinin” gafletten kurtuluş ve bilinçlenme günü olduğunu hatırlatarak, Kudüs günü etkinliklerine geniş katılım gösterilmesini istedi.

İslam nizamı maslahatını teşhis konseyi başkanı Ayetullah Haşimi Refsencani, emperyalist dünyanın, Müslümanların gafletinden yararlanarak, İslam dünyasında ihtilaf ve görüş ayrılıkları çıkardığını, bu yolla cinayetlerini arttırdığını söyledi.

İslam dünyasındaki görüş ayrılıklarının giderilmesi ve ihtilafların unutulması gerektiğini hatırlatan İslam nizamı maslahatını teşhis konseyi başkanı Ayetullah Haşimi Refsencani, Dünya Kudüs günü İslam’ın uyanış günüdür. İslam düşmanları yıllardır, Müslümanların ilk kıblesi Beyt-ul Mukaddes’te, İslami kimliği yok etmek için çalışmaktadır” dedi.

Rahmetli İmam Humeyni’nin Ramazan’ın son cumasını Dünya Kudüs günü ilan ederek, Kudüs-ü Şerif’in işgalden kurtarılması ve Filistinlilerin mazlumiyetini dünyaya gösterdiğini, işgal rejimi İsrail’in gayri meşru olduğunu bütün dünyaya ilan ettiğini, bütün dünyada yapılan gösteri ve yürüyüşlerle, Siyonist rejim ve emperyalist dünyaya karşı direniş ruhu verildiğini söyledi.

Mezheb ihtilaflarından kaçınılarak, Müslümanların ortak noktalarının göz önüne alınması gerektiğini hatırlatan İslam nizamı maslahatını teşhis konseyi başkanı Ayetullah Haşimi Refsencani, İslam’ın uyanış günü olan dünya Kudüs gününün, ihtilaflarıyla unutulmaması gerektiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Ocak 2022 (28) içerik yüklenmiştir.