HaberlerİranOrtadoğu

Dünya Kudüs Günü yürüyüşlerine geniş katılım olmalıdır

Tahran Cuma Namazı Hatibi, İran milletinin genel seferberlikle Pakistan’a yardım etmesine vurgu yaptı.

Dünkü Tahran Cuma namazı, Ayetullah İmami Kaşani’nin imamlığında eda olundu.

Cuma namazın ikinci hutbesinde Pakistan sel felaketine işaret eden Ayetullah İmami Kaşani, meydana gelen bu felaketten dolayı İran’ın yanısıra bütün müslüman ülkeleri derinden yaralandığını söyledi.

Pakistan’da sel felaketinden dolayı pek çok ev, okul, üniversite, köprü vs. tahrip edildiğine işaret eden Tahran Cuma Namazı Hatibi, mübarek ramazan ayında gıdasız ve susuz kalan Pakistan halkına yardım eden Kızılay ve İmam Humeyni İmdat Komitesi’nin yanısıra İran milletinin genel seferberlikle Pakistan’a yardım etmesine vurguladı.

İmam Hasan Müctaba’yı(a.s) örnek veren Ayetullah İmami Kaşani, “zengin olanlar varlıklarının bir kısmını bu çaresiz insanlara bağışlasın”şeklinde konuştu.

Tahran Cuma Namazı Hatibi, konuşmasının diğer bölümünde, ülkenin yükselmesi için yapılan çalışmalara temasla, Buşehr nükleer santralin ve yahut insansız uçak yapımına örnek gösterdi.

Kudüs günü olan gelecek hafta Cuma gününde düzenlenecek yürüyüşler ve etkinliklere de işaret eden Ayetullah İmami Kaşani, yapılacak yürüyüşlerin ve atılacak sloganların Filistin milletinin konumunu güçlendireceğinin altını çizdi.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (5) içerik yüklenmiştir.