HaberlerİranOrtadoğu

Dünya medyası’nda Büyük Peygamber 4 tatbikatı

Dünya televizyon kanalları İran’ın “Hz Peygamber-i Azam(sav)-4” tatbikatıyla ilgili görüntüler yayınlarlarken, uzun menzilli “Şahap-3” ve “Siccil” füzelerinin atılışlarını, İslami İran’ın muhtemel her tür tehlikeye karşı kabiliyeti olarak tanımladı.

“El-Cezire” televizyonunun İngiliz kanalı, “Şahap-3” füzelerinin test edilmelerine ilişkin görüntüler yayınlarken “Askeri konu uzmanları, karadan karaya Şahap-3 füzelerinin İsrail’i ve ABD’nin Fars Körfezindeki karargâhlarını vurma gücüne sahip olduklarını doğruladılar” diye bildirdi.

Söz konusu kanal ayrıca, İranlı yetkililere dayanarak Şahap-3 füzelerinin başarıyla fırlatıldıklarını bildirirken “Geçen yılın ortalarında da başarıyla test edilen bu füzeler, 2 bin kilometrelik bir mesafeyi kat edebiliyorlar” diye ilave etti.

CNN haber kanalı da, İran Şahap-3 füzelerinin fırlatılmasına yönelik gösterdiği tepkide “İran, uzun menzilli en yeni füzelerini denedi” diye vurguladı.

CNN ayrıca, Hz Peygamber-i Azam(sav)-4 tatbikatının devam ettiğine değinerek, katı yakıtlı ve Şahap-3 füzeleri gibi 2 bin kilometre kat edebilen “Siccil” füzelerinin de başarılı bir şeklide test edildiklerini bildirdi.

BBC televizyon kanalı da, söz konusu tatbikatla ilgili görüntüler yayınlayarak, füzelerin başarılı olarak test edildiklerini bildirirken “İran’ın füzeleri, İsrail ile ABD’nin Fars Körfezindeki karargâhlarını vurma potansiyeline sahiptir” diye ekledi.

“France-24” televizyon kanalı da, İran Hz Peygamber-i Azam(sav)-4 tatbikatın başarıyla devam ettiğini bildirirken “İran, uzun menzilli füzeleriyle güç gösterisinde bulundu” diye vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (75) içerik yüklenmiştir.