FilistinHaberlerOrtadoğu

Dünya müslümanları İran’a müteşekkirdir

Filistin İslami Cihat Hareketi üyesi Hızır Habip, İslam ülkelerinin esas ve hakiki düşmanlarının Siyonist İsrail olduğunun altını çizerek “İran’ın tavrıyla Arapların ulusal güvenlikleri arasında bir çelişki yok” dedi.

Filistin İslami Cihat Hareketi üyelerinden Hızır Habip “Esas düşman olarak Siyonist İsrail, bütün İslam ülkelerini tehdit etmektedir. Bunun için biz Araplar ve Müslümanlar olarak böyle bir tehlike karşısında birlik ve beraberlik içerisinde ve Siyonistlere karşı tek saf halinde olmamız gerekiyor” diye vurguladı.

Açıklamalarının devamında gerçek düşmanın Siyonist İsrail rejimi olduğunun altını çizen Hızır Habip ayrıca “İran’ın tavrıyla Arapların ulusal güvenlikleri arasında hiç bir çelişki yok, bilakis, İran’ın dik duruşu, Arapların da güvenliğinin bir garantisi; bu nedenle de hepimiz İran’a müteşekkiriz aslında.” ifadesini kullandı.

Habip daha sonra, işgalci İsrail’in, Filistin diye bir ülkeyi asla tanımayacağını sabahtan akşama bangır bangır bağırdığına değinerek “Belki kendi istedikleri şekilde bir Filistin devletine rıza gösterirler. Fakat şu bir gerçek ki, Siyonist İsrail Filistinlilerin haklarını hiçbir zaman tanımayacak dolaysıyla iade etmeyecek ve ona göre de, işgal ettiği Filistin topraklarında Yahudi yerleşkeler yapma girişimlerini devam ettirecektir” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (14) içerik yüklenmiştir.