HaberlerİranOrtadoğu

Dünya müslümanları Kudüs Günü’nü görkemli şekilde kutlamalıdır

İran İslami İrşad ve Kültür Bakanı Seyyid Muhammed Hüseyni, medya kuruluşlarından ülkenin birlik ve beraberliği için daha fazla rol üstlenmeleri çağrısında bulundu.

Dün akşam medya mensuplarına iftar ziyafeti veren Hüseyni, başta İslam nizamı yetkilileri arasında birlik ve beraberlik konusunda çok önemli görevler düştüğünü belirterek, düşmanın İslam nizamını tehdit ettiği ve ortamı bozmaya çalıştığı bir zamanda medya kuruluşlarına ülkenin birlik ve beraberliğinin sağlanması konusunda rol almaları için çok önemli görevin düştüğünü söyledi.

Hüseyni, düşmanların, İran’ı yaptırımlarla yenilgiye uğratmanın mümkün olmadığını itiraf ettiklerini dile getirdiklerini ve İran’a karşı ancak psikolojik savaşın etkili olacağını söylediklerini hatırlatarak, düşmanın İran halkı ve yetkilileri arasında fitne çıkarmaya dayalı çabalarının da geçmişte olduğu gibi bundan sonra da yenilgiye mahkum olduğunu söyledi.

Kudüs Günü’ne de temas eden Hüseyni, bu yıl dünya Müslümanlarına Dünya Kudüs Günü’nü görkemli bir şekilde kutlamaları konusunda çok büyük görev düştüğünün de altını önemle çizdi.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Ağustos 2022 (24) içerik yüklenmiştir.