FilistinHaberlerOrtadoğu

Dünya müslümanları Kudüs için harekete geçmeli

Filistin Parlamentosu’ndaki Kudüs Komisyonu Başkanı milletvekili Dr. Ahmed Ebu Halebiyye, Arap ve İslam ülkelerini, İslam Konferansı Teşkilatı’nı ve Arap Birliği’ni tehlikeli bir süreçten geçen Kudüs kentine ve Mescid-i Aksâ’ya destek için acil konferanslar düzenlemeye çağırdı.

Ebu Halebiyye, dün (2 Ocak Cumartesi) Gazze’de düzenlediği basın toplantısında Kudüs kentinde yürütülen Yahudileştirme faaliyetleri hakkında bilgi vererek Filistinlilerin evlerinin yıkıldığını, arazilerine el konulduğunu, kimliklerinin ellerinden alındığını, sözde mabedin inşası için hazırlıkların yapıldığını ve Yahudi yerleşim birimi inşasının devam ettiğini, Kudüs kentinin Arap ve İslami kimliğinin değiştirildiğini söyledi.

Arap ve İslam ülkelerinden Kudüs kenti ve halkı için uluslararası koruma isteyen Ebu Halebiyye, işgal altındaki kentle ilgili uluslararası kararların etkin bir şekilde uygulanmasını talep etti.

Siyonistlerin Filistin halkına, Filistinlilerin topraklarına ve kutsal değerlerine yönelik cinayetlerinin durdurulması çağrısında bulunan Ebu Halebiyye, Siyonist işgal liderlerinin de yargılanmasını istedi.

Kudüs halkını ve 1948’de işgal edilen topraklarda yaşayan Filistinlileri topraklarını terk etmemeye davet eden Ebu Halebiyye, Siyonist işgal devletinin tehcir politikaları karşısında gösterdikleri direnişi de övdü.

Filistin Parlamentosu’ndaki Kudüs Komisyonu Başkanı, Arap ve İslam ülkelerini Kudüs halkını maddi ve manevi yönden desteklemeye çağırdı.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Mayıs 2021 (10) içerik yüklenmiştir.