HaberlerİranOrtadoğu

Dünya Müslümanları Ve Mustazafları İmamı Hazreti İmam Hamanei: ABD’nin Filistin ile ilgili şeytani politikası asla tahakkuk bulmayacak

Dünya Müslümanları Ve Mustazafları İmamı Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, bu sabah hac yetkililerini kabul ettiği görüşmede, ABD’nin Filistin ile ilgili şeytani politikasının asla gerçekleşmeyeceğini belirtti.

Hazreti İmam Hamanei, düşmanların Filistin ve Yemen konuları başta olmak üzere Müslümanlarla mücadele üzerine yoğunlaştığına işaretle, “Günümüzde Amerikalılar Filistin ile ilgili şeytani politikalarına “Yüzyılın Anlaşması” adını vermişler, ancak şunu bilmeliler ki, Allah’ın yardımıyla bu Yüzyılın Anlaşması tahakkuk bulmayacak ve Amerikan devlet yetkililerine rağmen Filistin meselesi unutulmayacak ve Kudüs Filistin’in başkenti olarak kalacaktır” diye konuştu.

Hazreti İmam Hamanei, Filistin halkının bu komplo karşısında duracağını ve Müslümanların da Filistin milletinin arkasında saf tutacağına temasla, “Ancak İslam’a hiç inanmayan bazı İslam devletleri, cehalet ve aptallık ve dünyevi hırslar yüzünden Amerikalar için peşmerge olmuşlardır. Buna rağmen Allah’ın yardımıyla İslam ümmeti ve Filistin halkı düşmanlara galip gelecekler ve sahte Siyonist rejimin kökünün Filistin topraklarından kazınıp atılacağa güne tanıklık edecekler.” beyanatında bulundu.

Hazreti İmam Hamanei sözlerinin devamında, 2015’teki Mina ve Mescid-i Haram facialarını büyük bir zulüm niteleyerek, bu olayların ciddiyetle takip edilmesine vurgu yaptı.

Hazreti İmam Hamanei, alınacak bu taleplerin asla unutulmaması gerektiğini çünkü bu iki faciada, Suudi Arabistan yönetiminin en önemli görevi olan hacıların güvenliğinin sağlanmadığını ve maktullerin de diyetleri ödenmediğini beyan etti.

Kabe-i Şerif, Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebi’nin tüm Müslümanlara ait olduğunu belirten Hazreti İmam Hamanei, kimsenin haccın gerçek kavramlarının yerine getirilmesine engel olamayacağını, bir hükümet veya devletin bunu yapması halinde aslında “Sedde an sebil Allah” yapmış olduğunu vurguladı

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2023 (11) içerik yüklenmiştir.