GenelHaberlerİranOrtadoğu

Dünya Müslümanları Ve Mustazafları İmamı Hazreti İmam Hamanei: Yetkililerin çabasıyla ekonomik sorunları atlatabiliriz

Bugün sabah saatlerinde Cumhurbaşkanı Ruhani ile kabine üyelerini kabul eden Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, ülke yöneticilerinin gece gündüz çalışması ve halkın da bu harekete eşlik etmesi etkisi altında İran’ın ekonomik sorunları atlatmaya kadir olduğunu vurgulayarak, düşmanın komplolarına karşı direnmenin koşullarını sıraladı.

Bu görüşmede, zor durumlarda hükümetin dik bir duruş sergilemesi gerektiğini vurgulayan İnkılap Lideri, “Hükümet, halk arasında güçlü olmak ve çok çaba sarfetmekle tanınmalı. Çünkü bu çabalar halkımıza umut veriyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin Avrupa ziyaretinde güçlü bir tavır sergilediğini belirten Hazreti İmam Hamanei, “Yabancı güçler özellikle de ABD karşısında İran’ın gücünü göstermeliyiz. Bu, tam zamanında net ve kesin bir şekilde yapılmalı” açıklamasında bulundu.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, “Avrupalı ülkeler nükleer anlaşma konusunda gereken güvenceyi vermeli. Ancak ülkemizin ekonomisini bu konuya bağlamamız gerekir” ifadelerinde bulundu.

Dünya ülkeleriyle ilişkilerin geliştirilmesi gerektiğine vurgu yapan Hazreti İmam Hamanei, “ABD gibi bazı ülkelerin dışında Doğu ve Batı ile İran’ın ilişkileri arttırılmalı ve diplomatik alanlarda da çok faaliyet gösterilmeli” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Şubat 2024 (30) içerik yüklenmiştir.