HaberlerİranOrtadoğu

Dünya Müslümanları Ve Mustazafları İmamı Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei: ABD kendi çıkarları için bölgede iç savaş çıkarıyor

Dünya Müslümanları Ve Mustazafları İmamı Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei bugün sabah saatlerinde Ordu Deniz Kuvvetleri’ne ait İmam Humeyni (r.a) Askeri Üniversitesi tarafından düzenlenen öğrencilerin mezuniyet törenine katılarak yetkililerle İran milletine hitap etti.

Batı Asya Başta olmak üzere dünyanın farklı noktalarında yer alan istikrarsız ve huzursuz bölgelere işaret eden Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, “ABD’nin başında bulunduğu sulta düzeninin çıkarları iç savaşların yaratılması, terörist faaliyetlerin artması ile bölgesel çatışmaların genişletilmesine bağlıdır; maalesef bölgedeki bazı ülkeler de onlara bu konuda destek veriyor” ifadelerinde bulundu.

ABD ile Siyonist Rejim’in amacını bölgede herhangi bir İslami gücün yükselişinden kaçınma olarak tanımlayan Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei sözlerini şöyle sürdürdü: İslam’ın büyüleyici mesajının ezilenleri savunmak olduğunu bildikleri için İslam’a dayalı bir iktidarın kurulmasından korkuyorlar. Dünyadaki siyasi analistlerle bilinçli şahsiyetler İran’ın Allah’ın yardımlarıyla ulusal gücüne güvenerek düşmanları bölgede hezimete uğrattığı dolayısıyla coşkuya gelip mutlu oluyorlar.

Suriye, Irak ve Lübnan’ı ABD’nin bölgede uyguladığı komploların başarısız kaldığının örnekleri olarak gösteren Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, “Bunlar Allah’ın gücü ile verdiği vaatların doğru olduğunu göstermektedir” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Şubat 2023 (18) içerik yüklenmiştir.