HaberlerİranOrtadoğu

Dünya Müslümanları Ve Mustazafları İmamı Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei: Düşmanın hedefi, halk arasında ümitsizlik ve kötümserlik oluşturmaktır

İran Uzmanlar Meclis Başkanı’yla üyeleri, bugün sabah saatlerinde Dünya Müslümanları Ve Mustazafları İmamı Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei tarafından kabul edildi.

Ülkedeki sorunları değerlendiren Devrim Lideri, tartışmalar ve kavga yoluyla işlerin düzeltilmesinin mümkün olmadığını ifade ederek cihadi idarecilik çalışmalarının yasal yollarla yetkililer tarafından yürütülmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Mevcut durumda halk ile elitlerin en önemli görevlerine değinen Devrim Lideri, halkın devlet kurumları ile birlikte hareket etmesi gerektiğini ve umutsuzluk ortamı oluşturmaktan uzak durulması gerektiğini belirtti.

İslam Devrimi Lideri, şöyle devam etti: Kötü niyetliler, ekonomik savaşla eş zamanlı olarak medya savaşı ve kara propaganda faaliyetlerini de gündeme getirmiştir. Dolayısıyla yöneltilen eleştiriler iyi niyet ile düzeltme amaçlı olmalı.

Ulusal birlik ve dayanışmanın gerekliliğine işaret eden Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, “Bugün çok hassas bir noktadayız fakat bu düşmanın sayısı veya yüksek gücüne bağlı değil. Zira düşmanlar İslam Devrimi zaferinin başlangıcından itibaren hasmane tavrını sürdürüyor. Bu durumun hasasiyeti İran’ın yeni fikirler ortaya koyarak 40 yıl boyunca emperyalizm ve sulta düzeninin aksine hareket etmsinden kaynaklanıyor. Şimdiki durumda farklı koşullar ortaya çıkabilir. Bu nedenle herhangi bir durmun karşısında uygun tedbir ve duyarlılıkla adım atılması lazım” ifadelerini kullandı.

“Bugün İslami düzen bir savaş odası tarafından oluşturulan ve dikkatlice yürütülen kapsamlı bir ekonomik savaşla baş başa kalmıştır” diyen Devrim Lideri, “Fakat bu savaşla birlikte, çoğu kez ihmal edilen büyük bir medya savaşı da bulunmaktadır” değerlendirmesini yaptı.

Bu bağlamda Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, şunları kaydetti: Sahip olduğumuz bilgilere göre Amerikan ve Siyonist istihbarat kurumları, bölgedeki “Karun” devletlerinin sağladığı mali destekle bu medya savaşı için büyük çapta profesyonel bir organizasyon kurmuş ve İran toplumunu kötü yönde etkilemek amacıyla ciddi bir şekilde planlama yapmıştır. Bu medya savaşının en önemli hedefleri, kaygı yaratma, umutsuzluğa düşürme, endişe duygusu yaratma, kötümserliği yayıp insanları birbiri ve devlet kurumlarından soğutma hem de halkın zihninde ekonomik sorunları büyük göstermektir.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, “Ülkede yapılan olumlu eylemlerin inandırıcılığının kaybetmesi ve düşmanın yalanlarının inandırıcı olması gibi bir durum söz konusu olmamalı çünkü bu çok tehlikeli bir durumdur” açıklamasını yaptı.

Hükümetin ve diğer devlet kurumlarının olumlu ve olumsuz noktalarının görülmesi gerektiğinin altnı çizen Devrim Lideri, “İyi uygulamalar ile olumsuzluklar birlikte dile getirildiği zaman vatandaşlar iyi şeylerin de yapıldığını fark edecektir” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Şubat 2023 (18) içerik yüklenmiştir.