HaberlerİranOrtadoğu

Dünya Müslümanları Ve Mustazafları İmamı İmam Hamanei: Düşman stratejileri karşısında hazırlıklı olun

Dünya Müslümanları Ve Mustazafları İmamı İmam Hamanei bugün Hatemül Enbiya Hava Savunma Karargahı komutanlarını kabul ettiler. İmam Hamanei, bu karargahın ülkeyi savunmadaki sorumluluklarına ilişkin “Her türlü tehdide karşı koymak için sürekli hazırlık düzeyinizi ve seçeneklerinizi geliştirin” diye belirttiler.

Hatemül Enbiya Hava Savunma Karargahı’nın kuruluş yıldönümü münasebetiyle gerçekleşen bu ziyarette, İmam Hamanei sözkonusu karargahın komutanları ile yetkililerinin faaliyetlerinden dolayı teşekkürlerini bildirerek “Hava Savunma Savaşının misyonu, savunmasız noktaları ve düşmanın bütün stratejilerini tanıyıp ve bu stratejilere karşı koymak için somut çözüm ve planlar tasarlamaktır” diye konuştular.

İmam Hamanei ayrıca “Bilimsel ve askeri kurumlarla iletişimi pekiştirerek mevcut olanakları en iyi şekilde kullanmaya çalışın ve her türlü tehdide karşı seçeneklerinizi artırıp çeşitlendirmek için çaba gösterin” diye vurguladılar. Ayrıca halkın yetkililere olan güvenini önemli bir emanet olarak değerlendiren İmam Hamanei “Bütün sivil ve askeri yetkililer halkın güveninin kıymetini iyice değerlendirmeli ve kendi sorumluluklarını yerine getirmekle bu güvenin karşılığını vermeliler” diye eklediler.

İmam Hamanei’nin konuşmasından önce Hatemül Enbiya Hava Savunma Karargahı Komutanı Tuğgeneral Ferzad İsmaili, komutanlığını yaptığı karargahın imam hamanei’nin önlem ve buyruklarını hayata geçirmek için tamamen hazır olduğunu bildirdi.

Bu görüşmenin başında ise Hava Savunma Karargahı komutan ve yetkilileri öğle ve ikindi namazını imam hamanei’nin imamlığında kıldı.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Eylül 2021 (14) içerik yüklenmiştir.