HaberlerİranOrtadoğu

Dünya Müslümanları Ve Mustazafları İmamı İmam Hamanei: İslam Camiasında Kurani Hidayet Ve İslami Hayat Tarzının Hakim Durumda Olması Gerekir

Kuran-ı Kerim’in indiği ay olan mübarek Ramazan ayının ilk günü olarak dün akşamüstü Kuran’la Yakınlaşma merasimi Dünya Müslümanları Ve Mustazafları İmamı İmam Hamanei’nin de katılımıyla düzenlendi.

Kuran-ı Kerim maneviyeti ve ıtrıyla dolu bir ortamda geçen ve üç buçuk saati aşkın bir süre devam eden bu merasimde Kurani hafız, kari ve hocalar tarafından Kuran-ı Kerim’den Ayetler tilavet edildi.

Daha sonra bu merasimde Dünya Müslümanları Ve Mustazafları İmamı İmam Hamanei yaptığı konuşmasında, Kuran tilaveti, tecvidi ve hıfzını beklenen Kurani topluma ulaşabilmek için başlangıç olarak tanımlayıp “İslam camiasında Kurani hidayet ve İslami hayat tarzının hakim durumda olması gerekir” diye vurguladı.

İmam Hamenei ayrıca, Kuran’ın kıraat ve hıfzının Kurani idrak ve Kurani ahlak edinmeye zemin hazırladıklarının altını çizerek “İslami toplum kültürünün Kurani ahlak ve Masum İmamların-s- buyruklarına uygun olması lazım” diye ilave etti.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Temmuz 2022 (33) içerik yüklenmiştir.