Haberlerİmam Ali HamaneyİranOrtadoğuSuriye

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, Suriye başbakanını kabul etti

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, Suriye Başbakanı’nı kabulünde yaptığı açıklamada, Avrupa devletlerine karşı ayaklanlara para ve silah verdildiği takdirde Suriye’nin bugünkü durumu o ülkelerde meydana geleceğini vurguladı.

Bugün Suriye Başbakanı ve beraberindeki heyeti kabul eden Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, Suriye’deki acı verici olayların perde arkasında ABD ve Siyonist rejimi olduğunu ifade ederek, Bağlantısızlar Hareketi’nin ABD, NATO ve diğer bazı ülkelerden daha fazla Suriye’nin siyasi meselelerine girme hakkı olduğunu ifade etti.

Suriye’deki katliamların kabul edilemez olduğunu konuşmasının devamında dile getiren Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, Suriye’deki olayların asıl sorumlusu bu ülkeye silah gönderenlerin yanısıra sorumsuzca davranan gruplara mali destek veren ülkeler olduğunun altını çizdi.

Herhangi bir ülkedeki muhalif gruplara mali ve propaganda yardımı yapıldığı zaman Suriye’deki şartlar o ülkede oluşacağını söyleyen Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, Avrupa devletlerine karşı ayaklanlara para ve silah verdildiği takdirde Suriye’nin bugünkü durumu o ülkelerde meydana geleceğini vurguladı.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, Suriye devletinin zulme maruz kaldığını söyleyerek, Suriye devletin siyasi reformlara devem ederek ve muhalif gruplara bahane vermekten kaçınarak, bu ülkedeki komploların perde arkasını düyna kamuoyununa açıklaması gerektiğini konuşmasına ekledi.

Suriye Başbakanı Vail Nadir el Halaki ise bu görüşmede İran İslam Cumhuriyeti’nin Suriye’ye yönelik tutumundan teşekkür ederek, Beşşar Esad’ın selamlarını iletti ve ülkesi hakkında bazı bilgiler sundu.

Nadir el Halaki, Bağlantısızlar Hareketinin Suriye konusunda harekete geçmesi gerektiğini ifade ederek, Suriye devletinin terörist gruplarla mücadele ederek onları temizlemeye ve de refomları gerçekleştirmeye azimli olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2023 (64) içerik yüklenmiştir.