İslami Davet

Dünya Mustazaflarının ve Müslümanlarının Lideri İmam Seyyid Ali Hamaneyin huzurunda Hüseyni Tasua merasimi düzenlendi

30 Eylül 2017 15:27

Hz. İmam Hüseyin’in (as) Kerbela’da şehit edilişinin yıldönümü merasimleri çerçevesinde dün gece Tasua gecesi merasimi Dünya Mustazaflarının ve Müslümanlarının Lideri İmam Seyyid Ali Hamaneyin huzurunda, yetkililerin ve halkın çeşitli kesimlerinin katılımıyla İmam Humeyni (ra) hüseyniyesinde düzenlendi.

Bu merasimde, Hüccetülislam Refii, İslami savaşlarda manevi hakimiyeti, bu savaşların en önemli özelliği olarak nitelerken, Allah resulünün sahabelerinin ve Hz. İmam Hüseyin’in yarenlerinin tarihi örneklerine ve onların savaşta bile dua, namaz ve zikire verdikleri önemin altını çizerken; ‘Cihadın Allah yolunda bir hareket’ olduğunu belirterek, bu yolda ister galip ister mağlup da gelinse, Kuranı Kerim’e göre Allah cihad edenlere karşılığını, mükafatını en iyi şekilde verecektir’ dedi.

Sözkonusu merasimde ehlibeyt meddahları Hz.Hüseyin (as) ve onun kardeşi Hazreti Ebulfazl Abbas’ın şehadetiyle ilgili mersiyeler okudular.

Ehli Beyt İmamlarının 3.sü İmam Hüseyin (as) hicri kameri takvime göre 61. yılın 10 muharrem tarihinde Kerbela’da şehit edildi.

Dünya Mustazaflarının ve Müslümanlarının Lideri İmam Seyyid Ali Hamaneyin huzurunda Hüseyni Tasua merasimi düzenlendi Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık