HaberlerİranOrtadoğu

Dünya ülkelerinin çoğu İran’ı örnek alıyor

İran İçişleri Bakanı Muhammed Neccar “Düşman, yumuşak savaş projesi doğrultusundaki hedeflerini ilerletirken, esas olarak dini ihtilafları körüklemeyi gündeminde tutuyor” diye vurguladı.

İran İçişleri Bakanı Mustafa Muhammed Neccar dün akşam valilik düzeyinde yapılan bir devir teslim merasiminde yaptığı konuşmada “Bugün ülkemiz, özel şartlar içerisinde bulunuyor. Mevcut şartlarda İran, uluslararası arenada Amerikalılarla Avrupalıların kaygısı haline gelmiş durumunda” dedi.

Konuşmasının devamında, İslam İnkılâbı öncesine kadar dünya ülkelerinden çoğunun İran’ın yer küresinin neresinde yer aldığını bilmediklerini hatırlatan İçişleri Bakanı Muhammed Neccar daha sonra “İslami İran bugün İmam Humeyni’nin (ks) buyruklarına dayanarak günden güne daha da güçleniyor” diye ilave etti.

Muhammed Neccar daha sonra, İran’a karşı uygulanan baskı ve yaptırımların, bu ülkenin bilim ve teknolojinin zirvelerine ulaşma yolunda daha azimli hareket etmesine sebep olduğuna değinerek “Bugün dünya ülkelerinden çoğu İran’ı kendileri için bir örnek ülke olarak görüyor. Bu da emperyalist düşmanı şiddetle sinirlendiriyor. Düşman bugün İran’dan rahatsızsa bunun tek sebebi işte bu örnek oluşudur” diye vurguladı.

İçişleri Bakanı ayrıca hükümetin, ülkede 10 yeni santrifüj oluşturma yönündeki ciddi kararına değinerek “Bu da İran halkının bilinen isteklerini elde etme yolunda ne denli azimli ve kararlı olduğunun bir göstergesidir” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (25) içerik yüklenmiştir.