HaberlerİranOrtadoğu

Dünya üzerindeki ABD sultası sona ermiştir

İran cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, dünya üzerindeki Amerikan askeri sultasının sona erdiğini söyledi.

İran cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, The New Yorker dergisine verdiği demeçte, “zorbacı ve sultacı güçlerin İran halkı ile çatışmaya girme cesaretlerinin olmadığını” belirterek, “Amerika’nın dünya üzerindeki askeri sulta dönemi artık çözülmüş ve çıkmaza girmiştir” dedi.

İran cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, ‘Irak ve Afganistan tecrübelerinin, Amerika’nın, bölgede sultacı siyasetlerinin başarılı olmadığını göstermektedir. Bölgeden geri çekilmekten başka çarelerinin olmadığı görülmüştür’ diye konuştu.

Dünya halklarının Amerika’nın zulümleri ve sultacı siyasetlerinden rahatsız olduğunu hatırlatan cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad,’bu gün halklar, kendi ülkelerinde Amerikan üssünün varlığından rahatsız olmaktadırlar. Ve bu üslerin kapatılmasını istemektedirler’ dedi.

İran cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad açıklamasında, İran halkının hiçbir zaman, bağımsızlık ve özgürlüğünden ödün vermeyeceğini belirterek, ‘İran halkı, karşılıklı sayğı ve dostluk ilişkilerinin kurulmasını istemektedir’ diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad konuşmasında ayrıca, batılı ülkelerin İran’ın tutumlarından duydukları kaygı konusuna da işaret ederek, “batılı ülke liderlerinin İran halkına karşı duydukları düşmanlıkların derin ve tarihi geçmişi bulunmaktadır” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Ağustos 2022 (2) içerik yüklenmiştir.