FilistinHaberlerOrtadoğu

Dünyadaki savaşları İsrail besliyor

Uluslararası Af Örgütü (Amnesty İnternational), Siyonist işgal devletini silah ticaretinde oynadığı büyük rol nedeniyle dünyadaki savaşları beslemekle suçları.

Siyonist gazetelerden Haaretz konuya ilişkin verdiği haberde, işgal devletinin Afrika kıtasına silah satmaya devam edeceğini yazdı. Hatta bu silahlar iç savaşlarda veya silahlı örgütler tarafından kullanılsa da hiç fark etmez.

Gazete verdiği haberin devamında İsrail’in CIA’nın gizli kasalarından faydalandığını, paraların Washington’daki sendikalar aracılığıyla Tel Aviv’e ulaştırıldığını, bu paralarla Afrika’daki çalışmaları finansa ettiğini ve bu şekilde istihbaratının kara kıtada güçlü bir üs kurmasını sağladığını yazdı.

Haberin devamında ayrıca, Etyopya, Kenya ve Sudan’ın Mısır ve Yemen’e yakın oluşları ve Siyonist işgal varlığıyla deniz ulaşımına sahip olmalarından büyük bir jeostratejik öneme sahip oldukları ifade edildi.

Gözlemciler, Afrika’daki birçok iç çatışmada terör devletinin parmağının olduğunu ve çatışan taraflara silah sağladığını ifade ediyorlar.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (25) içerik yüklenmiştir.