HaberlerİranOrtadoğu

Dünyadaki sorunlar emperyalist güçler ve tağuti sistemlerin ürünüdür

İran cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, fasit güçlerin, dünya’yı yönetmeye yetki ve salahiyetlerinin olmadığını söyledi.

İran cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, İran’da kutlanmakta olan “hükümet haftası” münasebetiyle düzenlenen “Memurlar gönüllü seferberlik ordusu sempozyumunda” yaptığı konuşmasında dünyanın kötü yönetimine eleştiriler getirerek, “fasit güçlerin, dünya’yı yönetmeye yetki ve salahiyetleri yoktur. Dünyanın içinde bulunduğu bütün sorunlar, emperyalist güçlerin ve tağuti sistemler tarafından ortaya çıkarılmaktadır” dedi.

Irak ve Afganistan ile Pakistan gibi ülkelerdeki sorunlara işaret eden ve bu ülkelerdeki sorunların yabancı güçlerin varlığı olduğunu belirten İran cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, şimdi bu ülkelerde, masum insanların üzerine binlerce tonluk bomba atılıyor. Ama hiçbir şekilde insani yardım yapılmıyor” diye konuştu.

İran cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, dünya’da var olan bütün sorunların arkasında, dünyanın yetkisiz ve yetersiz insanların var olduğunu belirterek, ‘katliamlar, işgaller ve yaşanan sorunlar, bu fasit yönetimin sonucudur’ dedi.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad açıklamasında ayrıca, dünyayı yönettiğini iddia eden insanların, dünyayı her geçen gün yok ettiğini hatırlatarak, “dünyanın adil yönetim anlayışı ve düşüncesi, İslam inkılabının zaferiyle birlikte başlamıştır” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.