HaberlerİranOrtadoğu

Dünyadaki tüm stratejik denklemler İran’a bağlıdır

İran cumhurbaşkanı, İran milletinin Ortadoğu bölgesindeki rolünün eşsiz olduğunun herkes tarafından bilindiğini söyledi. Mahmut Ahmedinejad, bugün İslami şura meclisinin açık oturumunda İran İslam cumhuriyetinin bölgedeki en önemli ülke olduğu ve dünyadaki tüm stratejik denklemlerin İran milletinin iradesine bağlı olduğunu söyledi.

İran’ın beşinci kalkınma planını sunmak üzere mecliste bulunan Ahmedinejad, günümüzde Öz Muhammedi İslam ve adalet taleplik, keramet,iisar ve fedakarlık, kardeşlik, zulümle mücadele ve zalimlere karşı mücadele gibi değerlerin İran’da egemen olup bu kültürden doğan büyük enerjinin İslam nizamının gün geçtikçe güçlenmesini sağladığını söyledi.

İran cumhurbaşkanı İslam nizamının bereketli ömrüne değinerek geçen 30 yılda İran İslam inkılabının en zor aşamaları başarışla atlatmasının İran milletinin İslam kültürü sayesindeki başarısının belirtisi olduğunu söyledi.

Ahmedinejad, ayrıca Ortadoğu bölgesinde zalim güçlerce sahte Siyonist rejimin kurulmasına değinerek sultacı güçlerin Ortadoğu’da sulta kurmanın dünyaya sulta kurmak anlamına geldiğini pekala bildiklerini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (42) içerik yüklenmiştir.